Blog

Mutfak Mobilyaları ile Tarzınızı Belirleyin

Sizi yansıtan mutfak mobilyaları ile tarzınızı belirlemeye hazır mısınız? En güzel ve şık mobilyalar ile evinizde kendinize has bir dokunuş katabilir, şık seçimler ile dekorasyon konusunda ne kadar zevkli olduğunuzu gösterebilirsiniz. Bunun için evinizin her alanında özel seçimler yapabilirsiniz. Mutfak ise özellikle ev hanımlarının çok fazla vakit geçirdiği bir yer olduğu için dekorasyonu çok daha önemlidir. Mutfağın hem rahat hem de şık eşyalarla dekore edilmesi ise sık tercih edilen sebeplerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mutfakta dolaplar dışında oturma alanı oluşturabilir, burada geçirdiğiniz vakti çok daha değerli bir hale getirebilirsiniz. Mutfak için özel mobilyalar tercih edilir ve bunlar genellikle fazla yer kaplamayacak şekilde oluşur. Sizler de en özel mutfak mobilyaları ile evinizde özel bir tarz belirleyebilirsiniz.

Küçük Mutfaklar İçin Özel Mobilya Tercihleri

Bazılarımızın mutfakları oldukça geniş olurken bazılarımızın ise mutfakları çok daha olur. Bu durumda ise birçok sorun ortaya çıkabilir. Böyle alanlarda oturma grubu kullanmak ise daha zordur. Bu nedenle olabildiği kadar fonksiyonel ürünlerin kullanılması çok daha mantıklı olacaktır.

Küçük mutfaklarda oturma alanı kurmak isteyenler için en ideal tercih köşe takımı koltuklar olacaktır. Bu koltuk takımları ile hem mutfağınızda şık ve rahat oturma alanı oluşturabilir hem de alandan tasarruf edebilirsiniz. Köşe takımlarının birçok farklı renk ve modeli vardır. Mutfak dolaplarınıza uygun bir renkte köşe takımı seçerek kullanmaya devam edebilirsiniz.

Aynı zamanda bu alanda kullanılacak koltukların leke tutmayan ürünler olmasına da mutlaka dikkat edilmelidir. Bu sayede çok daha mantıklı bir seçim yapılacaktır. Mutfakta koltuklara yemek vs. döküleceği için bu koltukların kolay yıkanabilir özellikle çamaşır makinesinde yıkanabilir modele sahip olması gerekir. Kılıfı çıkarılıp takılabilen koltuklar bu anlamda mutfak mobilyaları açısından daha doğru bir tercih olacaktır.

Mutfak Mobilyalarında Doğru Seçim Nasıl Yapılır?

Mutfak mobilyalarında doğru seçim çok önemlidir. Mobilyanın hangi üründen yapılmış olduğu, tasarımı ve kalitesi seçim kısmında önemli olan unsurlar arasında yer alır ve mutlaka bu unsurlara dikkat edilmelidir.

Bununla birlikte ürünlerin mutfağa uygun olması da çok önemlidir. Eğer klasik tarzda döşenmiş bir mutfağınız varsa bu durumda seçilecek koltukların da buna uygun olması gerekir. Modern ve açık renkli dolaplara ise daha koyu renkli mobilya seçimi ile arada kontrast oluşturmak mümkündür. Aynı zamanda beyaz dolaplar da mutfakta çok tercih edilmektedir. Bu dolaplara da renkli mutfak mobilyaları seçimi uygun olacaktır.

Mutfakta Kullanılacak Eşyaların Özelliği Nasıl Olmalı?

Mutfakta kullanılacak eşyaların özellikleri çok önemlidir. Öncelikli olarak mobilya kullanımında dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler seçilmelidir. Yemek masası mutfakta yer alıyorsa çam ağacı gibi ağaçlardan yapılmış ahşap ürünler çabuk çizilebileceği için bunun yerine ceviz ya da meşe ağaç ahşabından ürünler seçilmelidir.

Mutfakta kullanılan masada cam ve metal detayı olması ise hem şıklık açısından estetik bir hava katacak hem de dayanıklı bir seçim olacaktır. Bu nedenle masada cam ya da metal kullanımı tercih edilebilir.

 

Mobilyaların mutlaka yıkanabilir, çamaşır makinesine atılabilir özelliklere sahip olması gerekir. Böylece mutfakta leke dökülen koltukları sık sık temizleme şansı elde edebilirsiniz. Ürünlerin bu özelliklere sahip olması mutfakta sizlere oldukça kolay kullanım imkanı sunacak parçalar olacaktır.

Bu ürünlerin yanı sıra aksesuar seçimine de mutlaka önem verilmelidir. Yazımızı okuyarak mutfak mobilyaları ile uyumlu aksesuar ve objeler hangileri kolayca öğrenebilirsiniz.

Mutfağa Uygun Aksesuar ve Obje Seçimi

Mutfaklarda birçok farklı aksesuar ve obje kullanımı yapmak uygundur. Bunun için özellikle doğal renklerden oluşan ürünler daha uygundur. Hasır sepetler, saksıda çiçekler ve renkli avizeler mutfaklar için uygundur. Özellikle yemek masası mutfakta olan kişilerin iki farklı avize kullanımı yapması daha şık bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Avizelerden birisinin mutlaka yemek masası üzerinde olması ve bu alanı ışıklandırması gerekir. Bu avizenin sarkıt olması da şık bir seçim olacaktır.

Hasır ürünler mutfaklarda çok kullanılır ve mutfak mobilyaları ile oldukça uyumludur. Hasır saksı vazoları da son yıllarda çok kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Mutfağınızda güzel koku sağlaması için cam içinde kokulu mum da kullanabilirsiniz. Bunlar güzel koku sağlamasının yanı sıra dekoratif bir ürün olarak da mutfağınıza renk katacak seçimler olacaktır.

Mutfak önlüklerini de farklı tasarımlarda yaptırabilir ve mutfağınıza renk katabilirsiniz. Baharatlık takımlarınızı da renkli ve üstünde yazılı olan ürünlerden seçerek mutfağınıza hava katabilirsiniz.

Mutfakta perde ve tül seçimi de çok önemlidir. Açık renk tül ile birlikte stor perde kullanımı da mutfaklar için uygun bir tercin olacaktır.

Mutfakta Canlı Çiçeklere Yer Açın

Mutfakta canlı çiçeklere yer açmak da uygun seçimlerden birisi olacaktır. Bu alanda birçok farklı saksı içinde büyük ve küçük çiçek kullanımı yapabilirsiniz. Yüksek boya sahip, yeşilliği bol çiçekler ise son yıllarda evlerde çok kullanılmaktadır. Bu ürünler aynı zamanda mutfak mobilyaları ile de oldukça uyumlu birer obje olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir