Blog

Klasik Avangart Yatak Odası Dekorasyonuna Özel Tüyolar

Evleriniz için en iyi seçimlerden birisi klasik avangart yatak odası dekorasyonu olabilir. Evinizde deneyebileceğiniz bir sürü farklı dekorasyon stili bulunur. Her stil farklı özelliklere sahiptir ve evlerde kullanım yöntemine uygun mobilyalar tercih edilebilir.

Klasik, modern, bohem stil evlerde çok tercih edilen dekorasyon fikirleri arasında yer almaktadır. Hepsinin karıştırılması ile birlikte ortaya çıkan fikir ise eklektik stil olarak anılır. Bunların yanı sıra evlerde ve yatak odasında çok tercih edilen diğer bir stil ise avangart stildir. Sizler de bu tarz ihtişamlı görünümü evlerinizde yansıtmak istiyorsanız başlangıç için klasik avangart yatak odası iyi bir tercih olacaktır. Yazımızı okuyarak bu stil hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilirsiniz.

Avangart Stil Nedir?

Avangart stil hem moda dünyasında hem de dekorasyon dünyasında karşımıza çıkan bir terimdir. Dilimize Fransızcadan geçmiş olan bu kelime askeri bir kelimedir ve öncü birlik anlamına gelir. Dekorasyon ve moda dünyasındaki anlamı ise ezber bozan ve sıra dışı anlamlarına gelmektedir.

Bu yönüyle modern ve klasik dekorasyon tarzlarına göre çok daha farklıdır. Parlak kumaşlar, danteller, renkler avangart dekorasyon stilini tanımlayan kelimeler arasında yer almaktadır. Gold renkler de bu stil içinde sıklıkla karşımıza çıkan bir renktir. Lüks ve ihtişamlı bir eve sahip olmak isteyen kişiler için avangart en ideal dekorasyon stili olacaktır.

Ülkemizde de avangart stile sıklıkla rastlanır. İhtişam, lüks, şatafat bu stil kavramı içinde karşımıza çıkar. Evinizde bu stili uygulamak için birçok farklı alan bulunur. Klasik avangart yatak odası için uygun seçimlerden birisi olacaktır.

Yorucu Olmayan İhtişam Evinizde

Yorucu olmayan bir ihtişama evinizde yer açmaya hazır mısınız? Evetse, o zaman avangart stil tam size göre bir seçim olacak. Bu dekorasyon tarzında bir sınır yoktur. Her rengi ve deseni bir arada kullanabilirsiniz. Ama elbette bunların arasında uyumsuzluktan doğan bir uyum olmasına dikkat edilmelidir. Böylece göz alıcı ihtişam göz yormayacak bir hale gelecektir.

Yatak odanızda bu tarzı göz yormayacak şekilde kullanmak için dikkat etmelisiniz. Parlak renkleri soft renklerle birleştirebilir, mobilyalarınızda ahşap ürünler tercih edebilirsiniz. Parlak bir duvar kağıdı da yatak odanız için iyi bir seçim olacaktır. Aksesuar seçimlerinde ise gold renk sizler için uygun olacaktır. Bu gibi ürünler ile klasik avangart yatak odası dekorasyonunu en güzel şekilde tamamlama şansı elde edebilirsiniz.

Yatak Odanızda Parlak Kumaşlar Olsun

Avangart stilin olmazsa olmaz parçalarından birisi de parlak kumaşlardır. Bunlar hem moda hem de dekorasyonda kullanılan ana parçalar arasında yer almaktadır. Sizler de dekorasyon konusunda böyle bir tercih yaparak evinizde istediğiniz lüks görünümü elde edebilirsiniz.

Pencereler için parlak kumaştan bir perde seçimi yapabilirsiniz. Bu oldukça uygun bir seçim olacaktır. Bununla birlikte yatak örtüsü seçiminizde de parlak bir kumaş seçimi yapabilirsiniz. Yanları dantel işlemeli parlak kumaştan yapılmış bir yatak örtüsü seçimi ile oldukça dikkat çekici klasik avangart yatak odası dekorasyonu yaratabilirsiniz.

Parlak renkler yatak odanız ile birlikte salon, mutfak gibi evin diğer alanları için de iyi bir seçim olabilir. Karışık olmaması adına mutlaka bu renkleri dikkatli biçimde seçmelisiniz.

Kusursuz Örnek Yaratın

Evinizde avangart stil ile kusursuz ve ilgi çekici bir stil yaratabilirsiniz. Bunun için seçeceğiniz özel parçalar ile sıra dışı ve bambaşka bir evin sahibi olabilirsiniz. Görkemli bir ev dekorasyonu yaratmak için en iyi tercih avangart stil olacaktır.

Avangart stili yaratmak ise sanıldığı kadar kolay değildir. Çok gösterişli parçaların yan yana getirilmesi bazen karmaşık ve dağınık bir görünüme neden olabilir. Bununla birlikte renklerin doğru biçimde seçilmesi de büyük bir öneme sahiptir. Avangart stil tamamen göz alıcı olacağı için seçimlerin iyi şekilde yapılması gerekir.

Avangart stil yaratmak için kontrast renklerin kullanımı gereken farkı ortaya koyacaktır. Aynı zamanda birbiri ile uyumsuz mobilyaların kullanılması da sıra dışı bir şıklık yaratacaktır. Duvar rengine de önem verilmesi gerekir. Duvar rengi seçiminde evin genelinden daha açık bir renk seçimi yapılmasına önem verilmelidir. Tüm bu noktalara dikkat ederek klasik avangart yatak odası seçiminizi en doğru biçimde yapabilirsiniz.

Cesur Renklerin Kullanımına Önem Verin

Eviniz için yapacağınız seçimlerle dikkat çekmek ve öncü olmak istiyorsanız mutlaka cesur seçimler yapmalısınız. Herkesin evinde olan, normal ve sıkıcı parçalar ile sıradan bir dekorasyon fikrinin ötesine geçemeyebilirsiniz. Bunun için iyi bir dekorasyon yaratabilmek için mutlaka denenmeyeni denemeli ve cesur olmalısınız.

Cesur, parlak ve canlı renkler bu anlamda sizin için kolay bir seçim olacaktır. Aynı zamanda yan yana uyumsuz olacağı düşünülen renkleri de yatak odanızda kullanabilir ve şık bir kontrast yaratabilirsiniz. Aynı uyumsuzluktan oluşan şıklığı mobilya seçimlerinizde de yapabilirsiniz. Yatak odanızın mobilyalarını hem cam hem ahşap seçerek klasik avangart yatak odası dekorasyonunu göz alıcı biçimde oluşturabilirsiniz. Her bir seçim sizi mutlaka yansıtmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir