Blog

Klasik Avangart Yatak Odası Dekorasyonu İçin 5 Fikir 

Sadece kendinize ait olan yatak odanızı, klasik avangart yatak odası dekorasyonu ile muhteşem bir havaya sokabilirsiniz. Şık ve kullanışlı dekoratiflerle göz kamaştırıcı bir hale gelecek olan yatak odası, gören herkesin beğenisini kazanacaktır.

Son zamanlarda insanlar tarafından büyük ilgi duyulan klasik avangart yatak odası dekorasyonu için birkaç fikir sunabiliriz; 

  • Klasik avangart yatak odası dekorasyonu kullanırken aynı zamanda modern çizgilere de yer verebiliriz.  
  • Minimum eşya ile sağlam detayları olan dekorasyonlar yapmanız daha doğru bir yöntem olacaktır. 
  • Herhangi bir tarzı, herhangi bir odanızda kullanmadan önce onun uygulanış tarzını öğrenmeniz; daha iyi bir sonuç almanızı sağlayacaktır.  
  • Kendi zevkinizi, tarzınızı ve yaşam stilinizi ortaya koyarak tasarım yapmalısınız. 
  • Yatak odanız için klasik avangart yatak odası dekorasyonu kullanmak istiyorsanız, renklerin ve kullandığınız aksesuarların uyumlu olması gerekir. Aksi takdirde yaşatmak istenen atmosfer, çok yanlış sonuçlar verebilir. 

Bu fikirleri kullanarak hem estetik açıdan hem de konfor açısından olumlu dönüşler yakalayabilirsiniz. 

klasik avangart yatak odası dekorasyonu

Klasik Avangart Yatak Odası Modelleri 

Her stilin kendine özgü bir tarzı bulunur ve klasik avangart yatak odası dekorasyonu için de bu tarz söz konusudur. Bu tarz için önemli olan az eşya ile etkili bir dekorasyon oluşturmadır. Ürünlerinde, estetik bir görünüme sahip olmasının yanı sıra, kullanışlı ve işlevsel olması da bu tarzın beğenilmesini önemli ölçüde etkiler. Klasik avangart yatak odası dekorasyonu, en ince ayrıntısının işlendiği ve her şeyin tek tek düşünüldüğü bir tarzdır. 

Yatak odasını almayanlar ya da yenilemeyi düşünenler için bu tarz kesinlikle tercih edilebilir. Bu akımın özelliği, biraz gösterişli olmasıdır. Yani sanatsal bir çalışma gibi sunulan, en basit bir detayı bile görkemli hale getirme akımıdır.  

Avangart yatak odaları; yaldızlı, parlak, büyük ve gösterişlidir. Tasarımları ile büyük ilgi gören bu tarzın mobilyalarında ağaç kullanılır ve hem kütle hem görüntü olarak ağırdır. Avangart modeller, modern çizgilerden uzak ve klasik seven tarzları yansıtır. Kocaman dolapları ile büyük odalar için daha uygundur. 

klasik avangart yatak odası dekorasyonu

Avangart Mobilya ve Klasik Mobilyaların Farkı 

Avangart mobilya ve klasik mobilya arasında belli başlı farklar kesinlikle bulunuyor. Klasik bir tarz olan mobilyalarda, birbiriyle bağlı olan renklerin ve takımların kullanılması çok sınırlıdır. Aynı zamanda klasik döşemede ağır ve koyu renk tonları kullanılır. Fakat klasik avangart yatak odası dekorasyonu, göz alıcı ve parlak renklerden yanadır; bunun yanı sıra, açık ve canlı renkler ile yapılan kombinasyonlara daha uygundur. 

Klasik bir mobilyada renk ve tarz kuralı mevcuttur. Fakat avangart stil daha esnektir. Avangart bir dekorasyon ile odalarınızda farklı ve dikkat çekici bir karma oluşturabilirsiniz. Bu şekilde kullandığınız ortamda, etkili renk oyunları yapabilirsiniz. 

Yatak Odası Dekorasyonu Yaparken Bilmeniz Gerekenler 

Yatak odası dekorasyonu, içinde bulunan standart ürünlerden dolayı birçok kişi tarafından önemsiz görünebilir ve üzerinde durulmayabilir. Oysaki güne başladığımız ve bitirdiğimiz, tüm ruhunu üstümüze geçireceği en önemli alan orasıdır. Bu durumda hem estetik hem de konfor ve kullanışlı olması açısından büyük bir öneme sahiptir. 

Vaktimizin ne kadarı yatak odasında geçiyor, hiç önemi yok! Gözlerimizi açtığımızda kendimizi orada buluyoruz ve enerjimizi almaya başlıyoruz. Bu yüzden yatak odasının dekorasyonunu yaparken, kendi zevklerimizi ve tarzımızı odaya yansıtmalıyız. Bu şekilde daha verimli bir zaman geçirebiliriz. Derin bir uyku çekmek istiyorsanız, koyu tonlar kullanabilir ve güneşin doğduğumu odanıza girmesini en aza indirebilirsiniz. 

Avangart Kullanılabilecek Evlerin Özellikleri 

Klasik dekorasyonlara karşı ilginiz varsa ve modern çizgilerle buluşturmayı seviyorsanız avangart kesinlikle size uygundur. Evinizin durumundan önce, sizin nasıl hissettiğiniz kesinlikle daha önemlidir. Avangart tasarımlar, evin büyüklüğü, tavan genişliği ya da pencere yüksekliği ile sınırlandırılamaz. Tabi ki geniş evler, avangart mobilyaların kullanımı için çok daha avantajlıdır ve bu gerçeği değiştiremeyiz. Çünkü bu tasarım ruhu, evinizin saray etkisinde olduğunu hissettirir.  

İddialı zevkleriniz varsa seçenekleri değerlendirmelisiniz. İçinizdeki lideri dış dünyaya çıkarmalısınız. Yaşam alanını bu şekilde donatan sayısız insan var ve zaman geçtikçe talep ve beğeniler büyük ölçüde artış gösteriyor. Görkemi ve ihtişamı yansıtan bu tasarımlar aynı zamanda kaliteden de ödün vermiyor. 

Salonda Avangart Bir Atmosfer İçin Başlıca Önemli Unsurlar 
  • Kullandığınız avizenin ışığı, kesinlikle gün ışığına yakın ya da benzeri olmalıdır.  
  • Aksesuarlarınız ise parlak ve canlı olursa çok daha göz alıcı olacaktır.  
  • Herhangi bir renk ya da tasarım seçerken, ne anlattığını bilmelisiniz ve önem vermelisiniz.  
  • Seçilen rengin kullanıldığı; mobilya, duvar rengi ve aksesuarların ihtişamlı bir enerji vermesi gerekir.  
  • Genellikle beyaz, bej ve varak renkler tercih edilir. Bu renkler soğukkanlılığı, asaleti ve asilliği ifade eder. Bunların yanı sıra; krem, kahve ve gümüş renk tonları tercih edilir.   

Kullanılan perdeler, mobilya ve genel ortamın açık tonlarında olmalıdır. Eğer koyu mor bir takımınız varsa, perdeleri lila seçebilirsiniz. Bu şekilde perdeler mobilya renginden farklı olacak ve tezat bir şıklık ortaya çıkacaktır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir