Blog

Sonbahar Konseptli Salon Dekorasyonu Yapmak İçin Trendler 

sonbahar konseptli salon dekorasyonu

Yerlere dökülen kızıl renkli yapraklar, sıcacık renkleriyle örülen kazaklarımız geri geldiğinde; sonbaharı hissederiz ve sonbahar konseptli salon dekorasyonu ile bu sıcaklığı evimize de taşırız. Bu mevsim, hareketliliğin aksine yavaş ve durağan bir dönemdir. Tam bu yoğunlukta, evimizi dinlendirici bir aa<wsetmosfere sokmamız gerekir. Yakalayacağınız atmosferi, sonbahar konseptli salon dekorasyonu ile sıcak bir yaşam alanına çevirebilirsiniz. 

Tahmin etmesi zor olmasa da sonbahar konseptli salon dekorasyonu yaparken toprak rengi tonlarına ağırlık verebilirsiniz. Sarı, kırmızı, turuncu ve kahverengi gibi renkler; bu konseptin en çok tercih edilen tonlarıdır. Bu kadar benzer tonları bir arada kullanmak göz yorucu olabilir ve bunaltabilir. Bundan dolayı ortama gri, beyaz ve siyah renk tonları ekleyerek; ortamın aydınlığını ve havasını değişebilirsiniz. Pastel yeşil dokunuşları yaparak, odanızda zıt bir denge kurabilir ve daha canlı durmasını sağlayabilirsiniz.  

Öne çıkan sonbahar mobilya ve tekstil ürünleri yerine, detay parçalar ile evinize sonbahar konseptli salon dekorasyonu yapabilirsiniz. Koyu ve pastel renkleri uyumu ile sonbaharın dinlendirici ve renkli dünyasını evinize yansıtabilirsiniz. Evinizde estetik bir dekorasyon yaratmak için sonbaharı çağrıştıran dekoratiflerden mutlaka yararlanmalısınız.  

sonbahar konseptli salon dekorasyonu

Sonbahara Özel Parçalar 

Bize sıcaklığı hissettiren sonbahar mevsiminin parçaları, sonbahar konseptli salon dekorasyonu için harika seçeneklerdir. Sonbaharda karşımıza çıkacak pek çok doğal parça bulunur. Bunlara örnek olarak kozalaklar, solmuş yapraklar, su kabakları, at kestaneleri ve kurumuş dallar verilebilir. Evinizde bu doğal dekorları kullanabilirsiniz. Hem renkleri ile hem de gerçekten bu mevsimde karşımıza çıktıkları için sonbahar konseptli salon dekorasyonu için göz alıcı güzelliktedir. 

Evinizde bitkiler kullanarak hem doğal bir atmosfer oluşturabilirsiniz hem de renk çeşitliliği sağlarsınız. Bu şekilde sonbaharı da güzel karşılamış olursunuz. Aynı zamanda bu mevsimin huzurunu, sıcak ve samimi havasını evinizde hissedersiniz. 

Yaptığınız ufak ayrıntılar ve dokunuşlar ile evinizde sıcak tonlu, renkli, iç açıcı bir alan kurabilirsiniz. Koltukları değiştirmeden üzerine kırmızı, sarı, yeşil, turuncu ya da kahverengi tonlarında battaniyeler atabilirsiniz. Yastık kılıflarınızı bile bu renk kullandığınızda, benzer havayı hissedeceğinizden emin olabilirsiniz. 

sonbahar konseptli salon dekorasyonu

Sonbahar Dekorasyonunda Battaniye ve Yastık Kullanımı 

Çoğunlukla iş temposunun arttığı ya da başladığı, yeni bir sezona geçiş için hazırlık yaptığımız sonbahar döneminde biraz rahatlamaya ihtiyacınız olabilir. Bu yüzden evinize girdiğinizde size rahat ettirecek, yorgunluğunuzu alacak ve sizi huzurlu hissettirecek bir ortama ihtiyacınız vardır. Bu durum sizi de mutlu edecektir.  

Genellikle sonbahar ayında soğuyan havalarda battaniye, yorgan ve yastık kullanımı zorunlu hale geliyor. Bu atmosfer daha sıcak, samimi ve rahat bir ortam oluşturuyor. Koltuk ya da diğer mobilyaların üzerine konumlandırabileceğiniz battaniye ve pikeler, sık sık kullandığınız bir obje olarak bilinir. Aynı zamanda yumuşacık yastıklarının da eklendiği; sonbahara hazır olan eviniz, daha mutlu hissettirecek ve huzur yaşatacaktır. 

sonbahar konseptli salon dekorasyonu

Popüler Sonbahar Aydınlatma Dekorasyonu 

Canlılık ve hareketin aksine durgunlaşan sonbahar döneminde, sonbahar konseptli salon dekorasyonu ile önerilen aydınlatma da loş ve güneş ışığına yakın oluyor. Odanın merkezinde olmayan, tek bir köşeden ya da duvar boyu loş ışıklı aydınlatmalar evinizde sonbahar atmosferini yaşamak için çok etkili olur.  

Yaşam alanınızda kullanabileceğiniz diğer aydınlatma dekorasyonu ise kesinlikle mumlardır. Elektrikli bir sisteme göre daha az aydınlatır. Hem şık ve samimi hem de keyif dolu bir ortam sunmak için çok iyi bir tercihtir. Birden fazla renk tonları, kokuları ve boyutları bulunur. Evinizin atmosferini değiştirmek için ideal bir dekoratif olarak tercih edebilirsiniz. Evinizin birçok köşesini, estetik duran mumlar ile aydınlatabilirsiniz. 

Kendinize Bir Sonbahar Köşesi Yaratın 

Yağmurun yağdığı, yaprakların döküldüğü ve o anı izleyeceğiniz bir köşesinin olmasını kim istemez. Yağmurlu bir sonbahar gününde konforlu köşenizde oturup bir elinize kahvenizi diğer elinize ise kitabınızı almak kesinlikle çok huzur verici olacaktır. Evinizin bir köşesine tam olarak böyle bir yer hazırlayın.  

Şık bir okuma lambası, arkanıza yaslanabileceğiniz ve ayaklarınızı rahatça uzatacağınız sıcak ve uygun renk tonunda bir koltuk aynı zamanda içinizi ısıtacak bir battaniye ile bu atmosferi yakalayabilirsiniz. 

Sonbaharda Kullanabileceğiniz Kurutulmuş Yaprak Tablosu 

Sevdiklerimizden gelen ve bizi mutlu eden çiçekleri, canlı tutmaya çalışsak da bazen başarısız oluruz. Artık bu anıları tablolara taşımak için bir yöntemimiz bulunuyor. Bu yöntem ile çiçeklerin kitapların arasında kalması da son buluyor. Öncelikle kuruttuğunuz çiçek ve yaprakları bir araya getirin. Dilerseniz, hepsini aynı tabloda kullanabilir ya da farklı tablolar kullanabilirsiniz.  

Oluşturacağınız tablolar için klasik çerçeveler de kullanabilirsiniz fakat önerilen iki yüzlü camdır. Eğer iki yüzlü bir cam tercih ederseniz, daha estetik ve şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Çerçeveleriniz, yapraklarınız ve çiçekleriniz hazır ise simetrik bir şekilde, çerçevenin içine yerleştirebilirsiniz.  

Eğer tablonuz için önceden kuruttuğunuz çiçek ya da yapraklarınız yoksa ve yeni alacaksanız, rengi solmayan ve tablo için çiçekçilerde satılan; aranjman için kullanılan küçük yeşil bitkileri de tercih etmeniz kesinlikle doğru bir adım olacaktır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir