Blog

Siyah Yemek Odası Dekorasyonu İçin Hangi Dekoratifleri Kullanmalısınız?

Siyah Yemek Odası Dekorasyonu

Siyah yemek odası dekorasyonu yaparken yemek masası, sandalyeler, konsol, aydınlatma, aksesuarlar, duvar ve zemin renklerinin uyumu asaleti yansıtmalıdır. Her birinin tarzı, boyutu ve rengi hakkında özenli seçimler yapmak gerekir. Sizin için en güzel dekorasyon şıklığı ve konforu bir araya getiren tasarımlar olmalıdır.

Siyah Yemek Odası Dekorasyonu

Siyahın Asaletini Yansıtan Tasarımlar

Salonunuza veya yemek odanıza alacağınız siyah renkte yemek odası mobilyası evinize şık ve estetik bir hava katar. Ares siyah yemek odası takımı şık ve modern tarzıyla evinize çok yakışacaktır. Yemek masasının yüzeyi camlı ve siyah renktedir. Masanın ayakları metal sarısı rengiyle siyahla mükemmel bir uyum yakalamaktadır.

Modern ve zarif yemek masasının etrafındaki sandalyeler kaliteli kumaştan yapılmıştır. Sandalyenin ayakları metal sarısı renktedir. Siyah yemek odası dekorasyonu için düşünebileceğiniz Ares yemek odası takımının konsolu göz alıcı şekilde tasarlanmıştır. Konsol şık bir aynaya sahiptir. Ayrıca konsolun gövdesi siyah camla zarif ve modern bir tarzda tasarlanmıştır.

Konsolun dolapları yeterince depolama alanına sahiptir. Yemek takımı mobilyanızı yerleştireceğiniz yerin aydınlık olması iyi olacaktır. Siyah renkli yemek odası takımınıza uygun dekorasyon yaparken renk seçeneğiniz oldukça çoktur. Ares yemek odası takımınız için kullanacağınız halı ve perdenin açık renkte olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca duvar ve zemin rengini açık bir renkte seçmeniz mobilyanızın mükemmelliğini daha ihtişamlı hale getirecektir.

Siyah yemek odası dekorasyonu için düşünebileceğiniz diğer bir model Liona siyah yemek odası takımıdır. Trend olan geometrik şekillerin olduğu bu model göz alıcı şekilde siyahın asaletini ortaya koymaktadır. Yemek masasının ayakları metalik renkte birçok karenin kümeleşmesinden oluşmaktadır. Ayrıca konsolun kapasındakı metalik geometrik şekil Eski çağlarda Mısır’daki şekilleri hatırlatmaktadır. Yemek masasının yüzeyi şık siyah camla kaplanmıştır. Sandalyeler ile metal sarısı ayaklardan oluşan modern tasarımlardır. Sandalyelerde kullanılan kumaşlar kir tutmayan kaliteli kumaşlardan yapılmıştır.

Koyu Renk Yemek Odası Aksesuarları

Koyu renk yemek odası için kullanacağınız aksesuarlarla ilgili öneriler:

  • Siyah konsollar üzerine koyacağınız metalik biblolar ortamda zarif bir atmosfer oluşturur.
  • Yemek odası takımının olduğu duvara sanatsal tablolar, bir saat, çerçeveler veya cam aksesuarlar asılabilir. Böylece duvara canlılık verebilirsiniz.
  • Siyah renkteki yemek odası mobilyanızla sergileyebileceğiniz modern ve klasik şamdan çeşitleri vardır. Bu şamdanlar yemek odasında şık ve zarif bir görüntü oluşturacaktır.
  • Siyah yemek masalarınızın estetik görüntüsünü artıracak, farklı tarzı olan mumluklar ve mumlar kullanabilirsiniz. Aksesuar amaçlı kullanılacak bu mumluk ve mumlardan farklı renklerde, büyüklükte satın alabilirsiniz. Yemek odası takımınızla uyumlu mumlar tercih etmeniz dekorasyon açısından mükemmel etki yaratır.
  • Siyah yemek odası dekorasyonu aksesuarlarından biri de dekoratif çanaklardır. Siyah camlı yemek masanızın ortasına koyacağınızı metalik renkte çanak çok hoş duracaktır. Dekoratif çanaklardan canlı renkli olanlar, siyah masanıza yakışacaktır.

Şık Bir Yemek Odası Takımının Boyutu ve Konumlandırılması

Yemek odası takımını konumlandıracağınız alanı önceden hesaplamış olmanız gerekir. Beğendiğiniz yemek odası mobilyasının ebatlarını öğrendiğinizde, yerleştireceğiniz alanla uyumlu olup olmadığını anlarsınız. Yaptığınız bu ölçümler sayesinde hareket alanınızın ne kadar olduğunu da görmüş olursunuz.

  • Yemek odası takımının olduğu yerde hareket serbestliğiniz olmalıdır. Ev halkı ve gelen misafirler rahat hareket edebilmelidir. Özellikle sandalyelerinizi ileri geri hareket ettirilebilmek kolay olmalıdır.
  • Eğer bir odayı, koyu renk yemek odası olarak kullanacaksanız, ortaya yemek masasını yerleştirmelisiniz.
  • Takımı konumlandıracağınız yer dar bir salon ise, yemek masasını pencere kenarına yerleştirebilirsiniz. Böylece salonunuzu daha rahat kullanırsınız.
  • Yine salonunuz dar ise köşe koltuk takımı arkasında yemek bölümünü oluşturabilirsiniz.
  • Yemek odası takımını mutfağa yakın yere yerleştirmelisiniz. Böylece servisi daha kolay ve pratik yapmış olursunuz.
Siyah Yemek Odası Takımı ve Aydınlatma

Siyah yemek odası dekorasyonu yaparken kullanacağınız perdeler açık renkte olmalıdır. Ortamın asaletine uygun tarzda olan perdelerinizin kaliteli kumaştan yapılmış olması gerekir. Fon kullanmak istiyorsanız koyu renk tercih edebilirsiniz. Ayrıca tüllerinizin açık renkte ve şık olması bütünsel mükemmelliği yakalamanızı sağlar. Halı kullanmak istiyorsanız açık renkli bir halı tercih etmeniz siyah yemek takımını daha ihtişamlı gösterir. Halının tarzının şık olması ve geometrik desenlere sahip olması dekorasyon açısından uyumlu olabilir. Eğer zemininiz ahşap parke ise yemek masanız ve sandalyelerinizin altına halı kullanmayınız.

Siyah yemek odası dekorasyonu yaparken en önemli konulardan biri aydınlatmadır. Siyah yemek masasının üzerinde şık ve zarif bir aydınlatmanın olmasına dikkat etmelisiniz. Bu aydınlatma ihtişamlı bir avize olabilir. Ayrıca spot ışıklar kullanılarak yemek odası mobilyası odak nokta yapılabilir. İsterseniz LED ışık kullanarak aydınlatma yapabilirsiniz.

Kendinizi Rahat Hissedeceğiniz En İdeal Dekorasyon

Kendinizi rahat hissedeceğiniz en ideal dekorasyon zevkinize ve konforunuza uygun olan dekorasyondur. Yemek odası takımı olarak siyahı tercih etmek avantajlıdır. Çünkü tasarıma asalet ve şıklık katmaktadır. Ayrıca siyah modası geçmeyecek bir renktir. Siyah renkli bir mobilyaya uygun dekorasyon yapmak daha kolaydır. Siyah yemek odası dekorasyonu uygun eşyalar ve uygun renklerle kombinlenerek, muhteşem bir ortamın oluşmasını sağlar. Sizlerde ailenizle ve dostlarınızla bu muhteşem ortamda keyifli sofraları paylaşırsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir