Blog

Eviniz İçin Doğru Duvar Ünitesi Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru Duvar Ünitesi Seçimi

Duvar üniteleri, modern ev dekorasyonu denildiği zaman akla gelen önemli bir parçasıdır. Bu yüzden doğru duvar ünitesi seçimi yapmalısınız.

Oturma odası ve salonlarda göze çarpan mobilyaların başında gelmektedir. Bu nedenle de başta;

 • Boyutları,
 • Tasarımları,
 • Renkleri,
 • Kaliteleri,
 • Sahip oldukları diğer detaylar oldukça önemlidir.

Lüks ve gösterişli duvar ünitelerinin yanı sıra daha spor tarzlara sahip olan duvar üniteleri ile dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Eviniz için en iyi ve en doğru ünite seçimini yaparak göze hitap eden bir dekorasyonun altına imza atabilirsiniz.

Doğru Duvar Ünitesi Seçimi

Duvar Ünitesi ve Salon Takımları Arasındaki Uyumu Yakalayın

Ev dekorasyonlarının en önemli özellikleri, birbiri ile uyumlu ürünlerin bir araya getirilmiş olmasıdır. Dekorasyonun önemli parçalarından biri salon takımlarıdır. Almak istediğiniz duvar ünitelerinin bu anlamda uyumlu olması son derece önemlidir. Eğer klasik tarzda ve gösterişli bir salon takımına sahipseniz doğru duvar ünitesi seçimi de bu doğrultuda klasik ve gösterişli olmalıdır. Eğer daha spor tarzda mobilyalarınız var ise duvar üniteniz de buna uygun olarak daha spor olmalıdır. Duvar ünitenizin yanı sıra tercih edeceğiniz aksesuarlar ile de bu uyumu yakalamanız mümkündür.

Yalnızca tarz değil renklerin uyumu da son derece önemli bir detaydır. Mobilyalarınız ve almak istediğiniz duvar ünitelerinin renk olarak birbirini tamamlaması, bu anlamda göze nahoş görünen bir aykırılığa sebep olmaması gerekir. Bu noktada da aynı renkli ürünleri tercih edebileceğiniz gibi mobilyalarınızın içinde bulunan farklı renkler varsa bunları da tercih ederek bir bütünlük yakalayabilirsiniz.

Duvar Ünitesi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Son yıllarda modern ev dekorasyonu denildiği zaman akla gelen pek çok parça bulunmaktadır. Bu parçalardan bir tanesi olmayı başaran duvar üniteleri;

 • Hem görsel açıdan çok şık olması,
 • Hem de işlevselliği nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Sizler de ister salonlarınızda isterseniz de oturma odalarınızda bu duvar ünitelerini kullanarak alanı daha verimli bir şekilde kullanabilir ve odanın havasını değiştirebilirsiniz. Fakat doğru duvar ünitesi seçimi yapabilmek için dikkat etmeniz gereken birkaç önemli detay bulunmaktadır.

 • İlk olarak odanızın büyüklüğü doğru ünite seçimi için çok önemlidir. Eğer odanız küçük ise daha minimalist duvar üniteleri arasından seçim yapmanız gerekirken büyük odalar için daha gösterişli modelleri tercih edebilirsiniz.
 • Duvar ünitelerinin yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi oldukça önemlidir. Üretim aşamasında ne kadar dayanıklı malzeme kullanılırsa üniteniz o kadar kaliteli bir duruşa sahip olacaktır. Bunun yanı sıra uzun süreli kullanımlar için de bu oldukça önemlidir.
 • Duvar ünitesi modellerinin pek çoğu mekanları organize etme görevi görürler. Bu nedenle de işlevsel modellerin tercih edilmesi dekorasyon açısından artı bir özellik katacaktır.
 • Çekmeceli ya da kapaklı bir duvar ünitesi tercih edebilirsiniz. Böylece ünitenizi bir depolama aracı olarak da kullanabilirsiniz.
 • TV ünitesi ya da duvar ünitesi modelleri arasında seçim yaparken diğer mobilyalarınızın tarzını göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin. Bütün mobilyaların birbiri ile uyumlu olması odanızın dekorasyonu açısından son derece önemlidir.

Bütün bu detaylara dikkat etmelisiniz. Bu sayede odalarınız için en doğru duvar ünitesini tercih edebilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İşlevselliği İle Öne Çıkan Duvar Ünitesi Modelleri

Duvar ünitesi denildiği zaman akla gelebilecek onlarca farklı model bulunmaktadır. Duvar rafına sahip olan modellerden çekmeceli modellere kadar pek çok tasarım ön plana çıkmaktadır. Bu aşamada dekoratif bir ünite almanın yanı sıra işlevselliği olan üniteleri de tercih edebilirsiniz.

Özellikle bünyesinde raf ve çekmece barındıran modeller, salon ve oturma odalarınızın çok daha düzenli olmasını sağlayacaktır. Ayrıca kurtarıcı niteliğe sahip olan bu ürünler sayesinde birbirinden farklı dekoratif objeleri kullanabilirsiniz. Ünitelerinizi çok daha canlı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bunların yanı sıra ünitenizin raflarınıza kitap yerleştirerek küçük bir kütüphane de oluşturabilirsiniz.

Dekorlarınıza Uygun Duvar Ünitelerini Tercih Edin

Duvarınız için ya da televizyonlarınızı koyabilmek için bir ünite alacağınız zaman şıklık ve tasarım son derece önemlidir. Evinizin mobilyaları, duvarlarınızın rengi ve diğer faktörlerin tamamı bir araya gelerek evin dekorasyonunu meydana getirir. Modern ev dekorasyonu yapmak istediğiniz zaman diğer parçaları da göz önünde bulundurarak uygun bir duvar ünitesi seçimi yapmalısınız.

Evlerinize duvar ünitesi alacağınız zaman özellikle renklerini diğer mobilyalarınız ile uyumlu almaya dikkat etmelisiniz. Çünkü özellikle oturma grubunuzdan çok bağımsız olan bir TV ünitesi göze hoş görünmez. Aykırı bir görünüme neden olacaktır. Bu nedenle başta mobilyalarınız olmak üzere diğer dekorasyon ürünlerini göz önünde bulundurarak ünitelerinizi alabilirsiniz.

Duvar ve TV Ünitelerinde Boyutların Önemi

Duvar ünitesi seçiminde boyutlara dikkat etmeniz gerekir. Evinizin büyüklük ya da küçüklüğüne bağlı olarak en doğru boyutları tercih etmeniz gerekir. Duvar ünitelerinin tasarımlarının yanı sıra boyutları önem verilmesi gereken konuların başında gelmektedir. Çünkü göz kararı ile aldığınız zaman ünite odanıza sığmayabilir. Ya da çok küçük durarak çirkin bir görünüme neden olabilir. Doğru duvar ünitesi seçimi noktalarının başında gelen boyut, televizyonun boyutu ile de doğrudan alakalıdır. Eğer büyük bir televizyona sahipseniz buna uygun bir ünite seçimi yapmanız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir