Blog

Lüksü Sofranıza Taşıyın! Avangart Yemek Odası Dekorasyonu

Avangart yemek odası dekorasyonu

Yemek odaları, bir evin en özel alanlarının başında gelir. Bütün ailenin bir araya geldiği, misafirlerin ağırlandığı ve ihtişamlı sofraların kurulduğu bu alanda kullanılan mobilyaların da son derece gösterişli olması gerekir. Yemek odası dekorasyonu yapacağınız zaman tercih edebileceğiniz modellerin başında avangart mobilyalar geliyor. Peki, avangart mobilya nedir ve avangart yemek odası dekorasyonu nasıl yapılır?

Avangart mobilya, klasik tarza sahip olan mobilyaların daha sade ve modern tasarımlar ile yeniden dizayn edilerek kullanıma hazır halidir. Avangart mobilyalar kullanıldığı alanda, ilk andan itibaren tüm havayı değiştirir.  Ayrıca odaya oldukça lüks bir hava katacaktır. Daha çok altın varaklar, parlak renkler ve gösterişli desenlerin kullanıldığı avangart takımları bütün odalarda kullanmanız mümkündür. Salon takımları, yatak odaları ve yemek odası takımlarında aradığınız avangart modeli bularak yaratıcı dekorasyon fikirleri sayesinde dekorasyonlarınızı tamamlayabilirsiniz.

Avangart yemek odası dekorasyonu

Sofralarınıza Osmanlı Esintilerini Taşıyın

Avangart yemek odası takımları denildiği zaman akla gelen modellerin başında Osmanlı esintileri taşıyan ağır mobilyalar gelmektedir. Bu yemek odası takımlarının sandalyelerinden konsola, konsol üzeri aynasından masasına kadar her bir detayında Osmanlı motiflerini görmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra özellikle altın ve bronz gibi renkler ön plandadır. Bu yemek odası takımları oldukça ihtişamlı bir duruşa sahiptir.

Avangart yemek odası dekorasyonu yapmak istediğiniz zaman Osmanlı tarzına sahip bir yemek odası takımı ile alana bir ağırlık katabilirsiniz. Üzeri mermer kaplı olan bir masada gösterişli sofralar hazırlayabilirsiniz. Adeta padişah koltuğunu andıran sandalyelerinizde oturmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Yemeklerinize lüksün yanı sıra modernliğin eşlik etmesini sağlayabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en iyi avangart dekorasyon önerileri arasında yer alan bu takımları tercih edebilirsiniz. Elbette avangart mobilyalar da kendi içerisinde farklı sevklere hitap edecek tasarımlara sahiptir.

Avangart yemek odası dekorasyonu

Yemek Odası Takımlarında Altın Varakların İhtişamını Es Geçmeyin

Klasik yemek takımları ya da avangart yemek takımları denildiği zaman akla ilk gelen renklerden bir tanesi altın rengidir. Altın rengi hem gösterişi hem de lüksü temsil eder. Yemek odalarında sıklıkla tercih edilen bir renktir. Mobilyaların tamamında hâkim olabilir. Bunun yanı sıra yalnızca detaylarda da altın varakları kullanmanız mümkündür.

Altın varaklı yemek odası takımları yaratıcı dekorasyon fikirleri arayanlar için en iyi seçeneklerden bir tanesi olacaktır. Altın rengi ile diğer renklerin bir araya gelerek oluşturduğu muhteşem uyum göz kamaştırır. Bu sayede yemek odanızda görkemli bir hava yaratabilirsiniz. Ayrıca avangart stilin izlerini de taşıyarak beğenilerinizi ve kişisel zevklerinizi yemek takımlarınıza yansıtabilirsiniz.

Yemek Odanızda Zümrüt Rengin Ağırlığına Yer Açın

Şüphesiz ki yeşilin en güzel tonlarından bir tanesi zümrüt yeşilidir. Değerli bir maden olan zümrütün gösterişini ve zenginliğini yansıtır bu renk. Son yıllarda yemek odalarının aranan renklerinden bir tanesi olmaktadır. Yemek odanız için tercih edebilirsiniz. Zümrüt rengini hem açık renklerle hem de koyu renklerle tamamlamanız da oldukça kolaydır.

Zümrüt yemek odası takımlarından dikkat çeken detayların başında altın gelir. Altın rengi ile tamamlanmış detaylar göz kamaştırır. Masaların ayaklarından konsolunuzun detaylarına kadar pek çok noktada altın rengini kullanabilirsiniz. Altın renk işlemelerin olduğu motifleri görebilirsiniz.

Zümrüt rengi ağırlıklı olarak kullanmak istediğiniz avangart yemek odası dekorasyonu için kullanabileceğiniz bir diğer renk ise siyahtır. Siyah asil duruşu sayesinde zümrüt rengi ile eşsiz bir uyum ortaya çıkarır. Harikalar yaratmanızı sağlar. Örneğin masanın üzerinde siyah mermerin bulunduğu bir yemek takımı alacağınız zaman sandalyelerinizi zümrüt rengi detaylar ile taçlandırabilirsiniz. Böylece yalnızca tek renk değil birden fazla rengi kullanarak yemek odanıza hareketlilik de sağlayabilirsiniz.

Koyu Renk Yemek Odası Takımları İle Farklı Bir Dekorasyona İmza Atın

Dekorasyon denildiği zaman herkesin aklına gelen tasarımlar ve renkler farklılık gösterir. Bu durum oturma odası ve yatak odası dekorasyonunda olduğu gibi yemek odası dekorasyonlarında da böyledir. Yaratıcı dekorasyon fikirleri arasında yemek odası için araştırma yaptığınız zaman açık renkli ve koyu renkli pek çok takım olduğunu görebilirsiniz. Açık renkli yemek odası takımları ortama ferah ve zarif bir hava katara. Ama koyu renkli yemek takımları ile gösterişi yakalayabilirsiniz. Lüks bir oda dekorasyonu yaratmanız mümkündür.

Koyu renk yemek odası takımlarında başta siyah olmak üzere;

  • Kahverengi,
  • Grinin koyu tonlarını tercih edebilirsiniz.

Unutulmaz dekorasyonların altına imzanızı atabilirsiniz. Odanın içerisinde kullanacağınız diğer objeler ile de alanı detaylandırabilirsiniz. Böylece salonunuzu misafirlerinizi ağırlamaya hazır hale getirebilirsiniz.

Lüksü ve Modernliği Bir Araya Getiren Yemek Odası Modelleri

Yemek odalarınızın hem lüks hem de modern esintiler taşımasını mı istiyorsunuz? O zaman tercih edebileceğiniz pek çok ürün bulunmaktadır. Yemek odalarında ön plana çıkan açık renkli takımlar hayli fazladır. Bu renklerle göz alıcı bir yemek odası oluşturmanız mümkündür. Sütlü kahve, krem, gümüş ve altın gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede ister klasik ister avangart tarza sahip mobilyaları etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Yemek odası takımlarında tek bir renge yoğunlaşmak yerine birkaç rengi bir arada kullanmayı tercih edebilirsiniz. Böylece alana hareketlilik kazandırabilirsiniz. Örneğin altın – zümrüt, siyah – altın, kahverengi – krem tonlarının bir araya geldiği avangart yemek odası dekorasyonu sayesinde istediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir